Porady

Wszystko, co musisz wiedzieć o wywożeniu gruzu zgodnie z prawem

Wszystko, co musisz wiedzieć o wywożeniu gruzu zgodnie z prawem

Czy planujesz remont mieszkania wiosną? A może już zajmujesz się remontem domu lub mieszkania? Czy chcesz pozbyć się odpadów, które powstają w trakcie tego? Dlatego zależy Ci na tym, aby wywieźć gruz? Gdzie można wywieźć gruz? Gdzie wyrzucać odpady budowlane? Sprawdź poniżej.

Transport HDS a wywożenie gruzu

Gruzem jest to odpadowy materiał budowlany, który występuje formie potłuczonych wyrobów ceramiki budowlanej, jak i pokruszonego betonu. Zaliczają się do niego potłuczone: pustaki, cegły, kafelki oraz dachówki. Gruzu nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych na zwykłe śmieci. Dlatego, że stanowi to zagrożenie dla środowiska. Warto pamiętać o tym, że może zdarzyć się, że w odpadach znajdują się substancje niebezpieczne: farby lub lakiery, które po przedostaniu się do wody lub gleby mogą je zanieczyścić.  Nie można także wywozić samodzielnie odpadów budowlanych do lasu lub w żadne inne miejsce ani przechowywać ich na własnej posesji. W celu wywiezienia gruzu warto zamówić odpowiedni transport.

Jak wywieźć gruz? Transport HDS na wynajem

Wszelkie odpady budowlane należy składować w workach do tego przeznaczonych, które dodatkowo zawierają usługę utylizacji jego zawartości. Jeśli posiadasz większe ilości gruzu, wtedy możesz zamówić profesjonalną usługę, do której  świadczenia są  wykorzystywane samochody HDS z możliwością wywożenia zbędnych materiałów. Firmy zajmujące się wywozem gruzu posiadają odpowiednie zezwolenia na wywóz odpadów. W określonym terminie podstawiają kontener i zabierają go, gdy jest wypełniony.  Dzięki temu gruz jest bezpiecznie transportowany w miejsce, które jest do tego przeznaczone i jest  ponownie przetwarzany.

Firmy zajmujące się recyklingiem, dzielą odpady na kilka różnych frakcji, oddzielany jest czysty gruz od tego, który jest zmieszany z innymi odpadami.  Profesjonalne wywożenie gruzu jest niezwykle komfortową usługą dla wszystkich właścicieli, dlatego że postawiony kontener ułatwia poruszanie się po posesji, na której znajdują się gruzy oraz pozostałe odpady budowlane. Pozwala także na usuwanie gruzu oraz innych śmieci z posesji na bieżąco.

Wynajmując samochód HDS warto pamiętać, że można go wykorzystać również do innych celów, takich jak montaż różnego rodzaju wielkogabarytowych elementów np. okien. Profesjonalne usługi HDS można znaleźć na https://dzwigamy.com/samochody-z-hds/

Dismantled building. A mountain of bricks. Destruction of buildings.

Co grozi za nielegalny wywóz odpadów budowlanych?

Za nielegalny wywóz odpadów grożą konsekwencje finansowe w wysokości od 500 zł do 5 000 złotych. Jeśli szkodliwość wywożenia śmieci jest wysoka, wtedy sprawca może być dodatkowo aresztowany lub pozbawiony wolności. Warto pamiętać także o tym, że nie wolno przechowywać odpadów także na swojej posesji. Za takie postępowanie może grozić mandat w wysokości do 1 500 złotych.

Dlatego należy zrezygnować z takiego postępowania. Warto pamiętać także o tym, że nielegalny wywóz śmieci nie jest akceptowany przez społeczeństwo, dlatego może wiązać się z konsekwencjami społecznymi.

Similar Posts