Porady

Na co zwrócić uwagę wybierając sanki dla dzieci?

Na co zwrócić uwagę wybierając sanki dla dzieci?

Śnieżna zima to marzenie wielu dzieci. Lepienie bałwanów, bitwa na śnieżki i szaleństwa na białym puchu (na nartach lub sankach) to ulubiony wśród dzieci sposób spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wielu rodziców kupując sanki dla dzieci, staje przed dylematem, na który model się zdecydować. Z tego artykułu dowiesz się, na jakie aspekty zwrócić uwagę wybierając sanki dla najmłodszych.

W jakim wieku dzieci mogą jeździć na sankach?

Często rodzice na sanki sadzają dzieci kilkumiesięczne – takie, które potrafią samodzielnie siedzieć. Dla takich maluchów najlepsze będą sanki z oparciem. Sanki w zimie, zwłaszcza w trudniejszym terenie, często są doskonałym środkiem transportu dla malucha. Bez problemu można się z nimi dostać wszędzie tam, gdzie nie da rady dojechać wózek. Samodzielnie na sankach mogą jeździć dzieci kilkuletnie, należy jednak zadbać o to, aby bawiły się w bezpiecznym terenie (z dala od ulic, po których jeżdżą samochody) oraz by podczas zabawy zawsze były pod opieką osoby dorosłej. 

Sanki dla dzieci – zadbaj o bezpieczeństwo malucha!

Zabawa zabawą, ale to zawsze bezpieczeństwo powinno stać na pierwszym miejscu. Wybierając sanki dla malucha, zwróć uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego są wykonane. Powinny być solidne, tak by nie rozleciały się przy pierwszym upadku. Do wyboru masz między innymi drewniane sanki dla dzieci z oparciem lub sanki plastikowe. Ważne, żeby siedzisko było na tyle szerokie, by maluch czuł się w nim komfortowo. Jeżeli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy, to przy wyborze sanek, kieruj się tym, aby konkretny model był dopasowany do wieku i wagi dziecka. Dzięki temu jazda na sankach będzie o wiele bezpieczniejsza.

Sanki drewniane czy plastikowe?

Bardzo popularne są dziecięce sanki wykonane z drewna, choć nie brakuje także modeli wykonanych z plastiku. Które rozwiązanie będzie lepsze? To już zależy od indywidualnych preferencji, choć przyjęło się, że sanki wykonane z porządnego drewna są bardziej wytrzymałe od sanek plastikowych. Przy zakupie sanek warto sprawdzić, czy konkretny model posiada certyfikat bezpieczeństwa.

Sanki dla dzieci z pchaczem czy ze sznurkiem?

Przy wyborze sanek warto także przyjrzeć się temu, w jaki sposób rozwiązano kwestię przemieszczania. Niektóre modele wyposażono w specjalny pchacz. Są też sanki dla dzieci posiadające sznurek, który umożliwia ciągnięcie sanek po śniegu. Pchacz wydaje się być wygodniejszy, zwłaszcza na dłuższych dystansach.

Sanki dla dzieci znajdziesz w Shoperly -> https://shoperly.pl/pl/sanki-286/

Jakość vs cena – co ważniejsze?

Im droższe będą sanki dla dzieci, tym zwiększa się szansa na to, że okażą się solidniejsze. Zwróć uwagę na to, aby sanki były stabilne – od tej kwestii zależy bezpieczeństwo malucha podczas zabawy. Dla małych dzieci wybieraj sanki o głębokim siedzisku. Nie ma co oszczędzać na sankach. Ich ceny nie są zbyt wysokie, a kupując najtańsze modele, można się spodziewać, że ich jakość nie będzie zbyt dobra, a to z kolei przełoży się na mniejsze bezpieczeństwo dzieci podczas zabawy.

Similar Posts